logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
6 lutego w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbyło się uroczyste podsumowanie regionalnej edycji konkursu „Mój las” oraz  wręczenie nagród  i wyróżnień laureatom. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Koźminie Wlkp. wywalczyli sobie w tym konkursie wysokie miejsca i otrzymali atrakcyjne nagrody.

W I kategorii wiekowej (klasy I-III) uczniowie wykonywali prace na temat: „Leśne skarby – dary lasu”. W tej kategorii uczennica klasy I naszej szkoły – Natalia Paterek zajęła III miejsce. Opiekunem jest Ewa Dubisz.

W II kategorii wiekowej (klasy IV – VI) uczniowie wykonywali opracowanie na temat: „Co wiem o pracy leśnika”. W tej kategorii uczniowie naszej szkoły zajęli:
I miejsce – Oliwia Gajewska  z klasy V b,
II miejsce – Dominika Jakubek z klasy V a,
III miejsce  - Wojciech Minta z klasy VI a,
wyróżnienie otrzymała Wiktoria Niemiec z klasy V a.

Opiekunem uczniów jest  Małgorzata Garlińska. Prace uczennic, które zajęły I i II miejsce zostały przesłane na finał ogólnopolski konkursu do Warszawy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Po części oficjalnej uroczystości uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Dzika przyroda  w sercu Europy”. Następnie, po smacznym poczęstunku,  zwiedzili Muzeum Przyrodnicze i wystawę fotografii Grzegorza Gałązki „Jan Paweł II jakiego pamiętamy – w zgodzie  z naturą”.
Pełni wrażeń, z pięknymi nagrodami wróciliśmy do domu.

Data publikacji 16.02.2015r.
Tekst i foto: SP Nr 3