logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Zapraszamy serdecznie na obchody 96. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Koźminie Wlkp. Tegoroczne uroczyści, zaplanowane na 27 grudnia będą miały wyjątkowo bogatą  i uroczystą oprawę. Będziemy świętować w scenerii sprzed lat, z udziałem grup rekonstrukcyjnych m.in. Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wlkp. z Mieszkowa i Pleszewa oraz grupy ułanów. Obchody będą miały charakter rekonstrukcji historycznej zdarzeń związanych z koźmińskimi kompaniami w Powstaniu Wielkopolskim.

Uroczystości rozpoczną się od mszy polowej na dziedzińcu Zamku, a zakończą wieczornicą i grochówką powstańczą w I LO im. Powstańców Wielkopolskich. Przy Pomniku Wolności delegacje złożą wiązanki kwiatów, a grupa rekonstrukcyjna odda salwę honorową.  Strzał z armaty odda Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Koźminie Wlkp.


Głównym organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie „Wielkopolska z Wyobraźnią” w partnerstwie z Urzędem Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. J.Marcińca i I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wlkp. w Koźminie Wlkp.
 
Data publikacji 12.12.2014r.
af