logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Objazdowe Kino Orange zaprasza na spotkanie z aktorami filmu „Bogowie”, jednego z najpopularniejszych tytułów 2014 roku. Spotkanie z Magdaleną Czerwińską, Rafałem Zawieruchą i Konradem Bugajem, czyli filmową żoną profesora Religi – Anną oraz doktorami Cichoniem i Walczakiem, odbędzie się po projekcji filmu 2 grudnia o 18:45, w dawnym kinie Mieszko w Koźminie Wielkopolskim.

„Bogowie” to biograficzną opowieść o doktorze Relidze, który dokonał pierwszej transplantacji serca, obejrzało już ponad 1,8 mln widzów w kinach w całej Polsce. Od dnia premiery seanse filmu cieszą się niesłabnącą popularnością, film wyświetlany jest też w ramach Kina Orange, dzięki któremu obejrzeli go już widzowie z ponad 30 miejscowości w Polsce, a mieszkańcy kolejnych 20 będą mieli taką możliwość do końca roku. „Bogowie” to zdecydowanie hit tej jesieni, jest także jednym z 10 najpopularniejszych filmów po 1989 roku. Film ukazuje zmagania profesora Religi i jego współpracowników – ambitnych lekarzy, którzy buntują się przeciwko systemowi i wytrwale dążą do celu.

Jaka atmosfera panowała na planie? Czy wejście w rolę wiązało się z jakimiś szczególnymi przygotowaniami? – odpowiedź na te i inne pytania będą mieli okazję uzyskać widzowie podczas spotkania ze wschodzącymi gwiazdami polskiego kina - Magdaleną Czerwińską, Rafałem Zawieruchą i Konradem Bugajem.

Magdalena Czerwińska – filmowa żona profesora Religi, podczas kręcenia „Bogów” wcieliła się w rolę towarzyszki życia mierzącej się z wyzwaniami, jakie stawiał przed nią nasycony ambicjami, nie zawsze łatwy charakter męża. Przed rolą Anny aktorka wcieliła się w kilka serialowych postaci (m.in. w „Ojcu Mateuszu”, „Szpilkach na Giewoncie”, „Bez tajemnic’), znana jest także z roli w produkcjach takich jak „Wojna polsko-ruska” (za rolę Arlety Adamek nominowała była do nagrody Złota Kaczka), „Kret”, „Pod mocnym aniołem” i wielu innych. W swoim artystycznym biogramie ma również dwie nominacje do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego (w 2009 i 2011 roku).

Obok Magdaleny Czerwińskiej na spotkaniu pojawi się Rafał Zawierucha, który w filmie wcielił się w postać Romualda Cichonia, jednego z najbliższych współpracowników prof. Zbigniewa Religi. Towarzyszy głównemu bohaterowi, którego rewelacyjnie zagrał Tomasz Kot, przy tworzeniu kliniki kardiochirurgicznej w Zabrzu oraz przygotowaniach do pierwszej transplantacji serca. Rafał Zawierucha znany jest widzom z polskich filmów i seriali. W 2011 roku zagrał Zbigniewa Pasternaka, główną rolę w filmie „Księstwo”, za którą dostał nominację do nagrody filmowej Złota Kaczka. Trzecim zaproszonym aktorem na spotkanie z widzami w Koźminie Wielkopolskim będzie Konrad Bugaj, który w filmie wystąpił jako doktor Walczak, jeden z rekrutowanych do nowej klinki w Zabrzu młodych lekarzy. Aktor ma na swoim koncie wiele ról w popularnych serialach, takich jak „Na dobre i na złe”, „Ociec Mateusz”, „M jak Miłość” oraz w kilku filmach fabularnych.
Seans filmu „Bogowie” odbędzie się 2 grudnia w Koźminie Wielkopolskim w dawnym Kinie Mieszko o godz. 16:30 w ramach trasy Kina Orange. Na spotkanie organizatorzy zapraszają o 18:45, tuż po projekcji.

Więcej informacji na www.KinoOrange.pl