logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
7 listopada w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. odbyła się III „Bitwa na języki”, czyli potyczki językowe dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych z miasta i gminy Koźmin Wlkp. Tak jak w ubiegłych latach spotkanie zorganizowały nauczycielki języków obcychz gimnazjum. Po raz pierwszy nie wszystkie szkoły podstawowe skorzystały z zaproszenia. Wyzwanie podjęły 4 spośród 6 szkół: SP Nr 1, SP Nr 3, SP z Mokronosa oraz SP ze Starej Obry.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Ucz się języków obcych, nie będziesz musiał mrużyć oczu!” i rozpoczęło się od serdecznego powitania gości przez w-ce dyrektor gimnazjum Marię Lewandowicz. Następnie prowadząca „Bitwę”, Iwona Domagała poprosiła przedstawicieli szkół podstawowych o zajęcie przygotowanych wcześniej stanowisk.

Szóstoklasiści rywalizowali w 7 konkurencjach. Pytania dotyczyły krajów i języków europejskich oraz sprawdzały znajomość środków językowych – uczniowie musieli zareagować w języku angielskim odpowiednio do wylosowanej sytuacji. Kulminacyjnym punktem rozgrywek było karaoke. Zadaniem każdej szkoły było wykonanie jednego spośród siedmiu przygotowanych specjalnie dla nich utworów anglojęzycznych. Wszystkie drużyny bardzo dobrze się spisały, jednak bezkonkurencyjna okazała się drużyna z SP Nr 3, którą reprezentowały Agnieszka Brdys, Alicja Grygiel i Maja Zmyślona .

Pobyt w gimnazjum umilały gościom występy artystyczne gimnazjalistów: Natalii Dłużak w utworze niemieckiej grupy Tokio Hotel „Der letzte Tag”, Weroniki Pieniężnej i Malwiny Półtoraczyk  w utworze Rihanny „Stay”. Gromkimi brawami uczniowie szkół podstawowych nagrodzili również występ grupy cyrkowej, składającej się w większości z uczniów klas pierwszych.
Kończąc  III „Bitwę na języki” organizatorki razem z panią Dyrektor uhonorowały wygranych, wręczyły wszystkim uczestnikom pamiątkowe plakietki, dyplomy, podziękowania i drobne upominki ufundowane przez szkolną Radę Rodziców.

Data publikacji 14.11.2014r.
Tekst: Anna Kaj
Foto: Iwona Domagała, Patrycja Janicka