logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
W piątek, 3 października w koźmińskim ośrodku kultury odbyła się konferencja poświęcona możliwościom rozwoju ekonomii społecznej w latach 2014-2020. Spotkanie zorganizowano w ramach Dni Ekonomii Społecznej w subregionie kaliskim. Podobne konferencje odbyły się w Kaliszu, Ostrowie Wlkp. i Pleszewie.

Konferencja była poświęcona możliwościom dalszego rozwoju ekonomii społecznej w regionie kaliskim w latach 2014-2020. Wzięli w niej udział: Starostwa Krotoszyński., Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., a także reprezentanci jednostek samorządowych, stowarzyszeń i lokalnego biznesu. Zaproszeni eksperci przedstawili m.in. plany rozwoju ekonomii społecznej w Wielkopolsce i nowe źródła finansowania przedsięwzięć w tym obszarze.Podczas spotkania odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju ekonomii społecznej. W imieniu gminy Koźmin Wlkp. porozumienie podpisał burmistrz Maciej Bratborski, a w imieniu
koźmińskiej Spółdzielni Socjalnej „VIVO” – wiceprezes Andrzej Piotrowski.Ostatnim punktem konferencji była prezentacja dorobku dwóch istniejących w powiecie krotoszyńskim spółdzielni socjalnych: „Błonie" z Krotoszyna i „VIVO” z Koźmina Wielkopolskiego.

Data publikacji 6.10.2014r.
Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz