logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Od 7 do 13 lipca Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” i Stowarzyszenie „Wspólnie dla Koźmina” zorganizowały dla 21 dzieci z gminy Koźmin Wlkp. siedmiodniowy obóz sportowo-rekreacyjny nad Jeziorem Łoniewskim na Ziemi Leszczyńskiej.

Celem obozu było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wakacji letnich. Dzieci realizowały atrakcyjny program sportowo-kulturalny, wyjeżdżały na wycieczki krajoznawcze po Ziemi Leszczyńskiej i uczestniczyły w zajęciach z unihokeja w ramach projektu „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa”.

Podczas obozu w Osiecznej odbyły się również rajdy piesze do platformy widokowej „Jagoda” i stadniny koni w Jeziorkach. Dużą atrakcją były wycieczki krajoznawcze do skansenu filmowego „Soplicowo” w Cichowie oraz do Krzywinia Bieżynia, gdzie dzieci miały możliwość przejechać się zabytkową drezyną.

Na strzeżonej plaży Jeziora Łoniewskiego obozowicze korzystali z kąpieli, a także dopingowali uczestników zawodów sportowych Osieczna Triathlon Cup. Uczestniczyli również w licznych konkursach, wyborze miss  i mistera oraz najmilszej i najmilszego uczestnika obozu, dyskotekach, ognisku i olimpiadzie obozowej. Podczas letniego wypoczynku
przeprowadzono konkurs plastyczny z zakresu profilaktyki o przeciwdziałaniu patologiom społecznym poprzez sport takim jak: chuligaństwo, wandalizm, narkomania  i alkoholizm.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali: kierownik obozu Jacek Zawodny i opiekunka Róża Nowacka. Obóz został dofinansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp.

Tekst i foto: UKS „Jedynka”, Stowarzyszenie „Wspólnie dla Koźmina”
Data publikacji 15.07.2014