logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

W dniach od 1-8 czerwca odbywał się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie - mądra rzecz " ! Książnica zaprosiła w swoje progi jedną z grup sześciolatków z przedszkola Parkowe Skrzaty oraz pierwszaki z koźmińskich szkół podstawowych.

Dzieciom czytali :

Ewelina Odrowska - Izdebska - wolantariuszka krotoszyńskiego schroniska dla zwierząt, na co dzień pracownik sklepu optycznego.

Siostra Dominika ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek,  ucząca religii w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp.

Jacek Zawodny - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 1  w Koźminie Wlkp.

Kyrylo Savostyan -  uczeń koźmińskiego gimnazjum.

Paweł Flejsierowicz - członek Bractwa Kurkowego, na co dzień kierownik Oczyszczalni Ścieków w Koźminie Wlkp.

Spotkania z najmłodszymi czytelnikami przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze. Wszystkich zaproszonych gości witała kierownik biblioteki Elżbieta Rychlik. Po powitaniu każdy z zaproszonych gości czytał wybraną przez siebie lekturę. Pani Ewelina Odrowska- Izdebska wybrała krótkie opowiadanie ,,Porwanie" jako wstęp do rozmowy z dziećmi o problemach zwierząt, z którymi  spotyka się w schronisku. Mali słuchacze na koniec zasypali gościa pytaniami dotyczącymi jej pasji.

Siostra Dominika czytała pierwszoklasistom  "Listy Jana Pawła do dzieci". Każdy list był poprzedzony piosenką, którą dzieci śpiewały wraz siostrą, nie zabrakło między innymi ,,Taki mały taki duży" Arki Noego.

Zaproszenie Jacka Zawodnego do projektu ,,Cała Polska Czyta Dzieciom" było wynikiem wcześniejszej akcji ,,Lioni czytają dzieciom", dzięki czemu Lions Club Krotoszyn podarował bibliotece książkę i audiobook ,,Tajemnice Krasnego Lasu,". Jacek Zawodny jako członek Lions Club Krotoszyn przekazał kwotę pieniężną na zakup nowości książkowych dla naszej biblioteki.

Uczeń koźmińskiego gimnazjum Kyrylo Savostyan przeczytał opowiadanie ,, Każdy może być artystą", po czym zaprezentował własne prace, które wykonuje z plasteliny. Te małe arcydzieła inspirowane literaturą fantastyczną zachwyciły małych słuchaczy.

Ostatnim z gości był Paweł Flejsierowicz, który przybył w stroju brata kurkowego przeczytał dzieciom opowiadania  o znanym wszystkim psie Reksio i jego przygodach. Następnie przybliżył najmłodszym zwyczaje Bractwa Kurkowego, do którego należy.

Na zakończenie dzieci otrzymały naklejki z logo akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom".

Tekst i foto : Biblioteka