logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
XI WIELKOPOLSKI KONKURS TEOLOGICZNY „A wy za kogo mnie uważacie?” odbywał się w szczególnym dla Kościoła roku – roku kanonizacji dwóch wielkich papieży, Jana XXIII i Jana Pawła II. Dobór literatury pozwolił młodzieży nie tylko na zapoznanie się z dokumentami Kościoła i nauczaniem świętego Jana Pawła II, ale także na głębsze przeżycie kanonizacji obu papieży oraz osobiste przyjęcie Syna Bożego w swoim życiu.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzywiniu.W zmaganiach konkursowych 27 maja br. wzięło udział 45 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnajalnych województwa wielkopolskiego. Wśród nich troje uczniów Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp.

Organizatorzy zadbali, aby pytania wnikliwie sprawdziły wiedzę, z zakresu podanego wcześniej materiału. Kilka z pytań było bardzo trudnych a nawet podchwytliwych, ale nasi uczniowie poradzili sobie dobrze i bardzo dobrze.
Końcowy werdykt komisji konkursowej brzmiał następująco:
II miejsce -  Rafał Sobański,
VI miejsce - Patrycja Krzyżoszczak,
XIII miejsce -  Weronika Sowińska.

Po zmaganiach konkursowych uczestnicy konkursu udali się do kościoła p.w. Świętego Mikołaja w Krzywiniu, gdzie spotkali się z ciekawym gościem Markiem Jurkiem. Tematem konferencji był patriotyzm, jego współczesne formy.
Cały zespół przygotowywał się i studiował wnikliwie dokumenty i nauczanie Jana Pawła II  oraz czytał materiały konkursowe pod okiem katechety  Roberta Idkowiaka.

Gratulujemy naszym uczniom wraz z opiekunem i zachęcamy wszystkich uczniów naszych szkół, aby za rok spróbowali swoich sił w tymże konkursie.

Data publikacji: 5.06.2014r.
Tekst i foto: Gimnazjum im.Zjednoczonej Europy