logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
14 maja, już po raz trzynasty, odbył się festyn "Do serca przytul psa", który zorganizowała Liga Ochrony Przyrody we współpracy z wolontariatem w Gimnazjum  im. Zjednoczonej Europy  w Koźminie Wlkp. Pieniądze były zbierane na rzecz schroniska  dla bezdomnych zwierząt w Krotoszynie.
W działania zaangażowali się wszyscy. Młodzież prezentowała swoje umiejętności  i uczestniczyła w różnorodnych konkursach, zorganizowanych na terenie szkoły, kwestowała również  na ulicach miasta. W trakcie festynu zaprezentowała się grupa cyrkowa. Odbył się także  popis talentów szkolnych: gimnastycznych, wokalnych, sportowych i kulinarnych.

Wielkie zainteresowanie i emocje wywołał pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Koźmina Wlkp., która zaprezentowała młodzieży, jak ratować ludzi z wypadków samochodowych. Wszystkich zainteresowała  również niecodzienna wystawa, podczas której nauczyciele gimnazjum  prezentowali swoich czworonożnych przyjaciół. Opowiadali o ich przyzwyczajeniach i upodobaniach. Nie mniejszą popularnością cieszył się pokaz motorowerów i skuterów uczniowskich. Wszyscy bawili się doskonale, a w trakcie tej festynowej zabawy udało się zebrać 206 kg  karmy i 1383,03 zł, które przekazaliśmy na rzecz schroniska w Krotoszynie.

Data publikacji 27.05.2014                                                                                                                           

Tekst i foto: Anna Tomczyk-Fraszewska