logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
W marcu w ramach projektu Eduscience odbył się Piknik Naukowy, którego głównym realizatorem był Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. W imprezie uczestniczyło 211 uczniów - koźmińscy licealiści wraz z gimnazjalistami. Koźmińskie liceum  jako jedno z dwóch w Wielkopolsce bierze udział w projekcie Eduscience, który jest jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych. Głównym jego celem jest zwiększenie zainteresowania naukami ścisłymi.

Najlepszym hasłem przewodnim pikniku EDUSCIENCE są słowa G. Doman ,,Zabawa jest nauką, nauka – zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.

W programie imprezy znalazł się:
POKAZ NAUKOWY – podczas którego naukowcy zaprezentowali wybuchowe właściwości materii
WARSZTATY z biologii, chemii, fizyki, matematyki pt. „Ścinanie białka”, „Kolorowa chemia”,  „Magnetyczne szaleństwo”, „Matematyczne rozmaitości”
SESJA W PLANETARIUM
STANOWISKO SAMOOBSŁUGOWE –na którym można było samodzielnie wykonać eksperymenty pt. „Składanie twarzy”, „Armata z powietrza”, „Model człowieka”, „Przenośny most Leonarda da Vinci”, „Lewitacja piłeczki”, „Nerwusometr”
LEKCJE chemii i fizyki prowadzone przez młodych naukowców
           temat 1: „Chemia w naszym jedzeniu. Czy wiemy co jemy?”
           temat 2: „Najmniejsze i największe obiekty we Wszechświecie”


Na zakończenie odbyło się losowanie nagród wśród aktywnych uczestników zajęć.

Data publikacji 17.04.2014r.
Tekst i foto Agnieszka Ziembicka