logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

Ważne informacje

W środowe popołudnie 19 marca, koźmińskie Kino MIESZKO przeżyło istne oblężenie. Stało się tak za sprawą Teatru Seniora, który wystawił  spektakl pt.: "Rodzina", wyreżyserowany przez Jolantę Cyunczyk. Publiczność przybyła tak licznie, że mimo dostawienia dodatkowych krzeseł przez pracowników kina, nie wszyscy widzowie mieli miejsca siedzące.

Przedstawienie składało się z wierszy i skeczy przeplatanych piosenkami oraz słowem wiążącym narratorki Kazimiery Michalskiej. Temat spektaklu - "rodzina" - potraktowano różnorako, tzn. część utworów bawiła do łez, inne zaś wzruszały i wzbudzały wspomnienia. Wysłuchano zarówno monologów w gwarze wielkopolskiej i skeczy traktujących kontakty rodzinne oraz pożycie małżeńskie swobodnie i figlarnie.

W spektaklu znalazły się zarówno teksty, piosenki będące klasyką, jak np. "Rodzina, ach rodzina", "W czasie deszczu dzieci się nudzą", "Ada, to nie wypada", jak i wiersze naszej rodzimej poetki Elżbiety Leopold i  skecze opracowane przez Marię Grzelak. Aktorzy śpiewali do gotowych podkładów muzycznych wspomaganych jednak grą na skrzypcach w wykonaniu Zbigniewa Cyunczyka.

Widzowie żywo reagowali na występ, klaszcząc rytmicznie w rytm piosenek, czy śmiejąc się głośno z żartów płynących ze sceny. Świadczy to dobrze o poziomie przedstawienia. Teatr Seniora rozwija się. Porównując ostatnie przedstawienie do pierwszego widać, że aktorzy są swobodniejsi na scenie, dzięki czemu grają naturalniej i zostało to docenione przez publiczność. Wszystkie występy koźmińskich seniorów gromadzą wielu widzów.

Data publikacji 26.03.2014r.
Tekst i foto: : Gazeta Wspólnie dla Koźmina