logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Od  7 do 9 marca  w sopockiej Ergo Arenie odbyły się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Na trybunach wśród kibiców  zasiadła również  dziewięcioosobowa  grupa uczniów  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907, którzy wraz z  członkami Klubu Sportowego „Jantar” z Racota oraz Wierzbna dzielnie dopingowali polskich lekkoatletów.

W pierwszym dniu zawodów można było podziwiać zawodników, którzy brali udział w trójskoku, skoku wzwyż, skoku w dal, biegu na 60 m przez płotki oraz pchnięciu kulą. Największe nadzieje na medal wiązano z występem Tomasza Majewskiego w pchnięciu kulą, niestety w finale zajął on najgorsze dla zawodnika 4 miejsce.     

W sobotnie przedpołudnie najbardziej emocjonujące były eliminacje do finałów sztafet 4 x 400 m kobiet i mężczyzn.

W trakcie mistrzostw młodzież miała okazję porozmawiać, zebrać autografy i zrobić zdjęcia m.in.: z  Tomaszem Majewskim, Anna Rogowską oraz Nadine Broersen.

Trzydniowy pobyt w Trójmieście uczniowie wykorzystali również na zwiedzanie. W sobotnie popołudnie cała grupa udała się na sopockie molo, gdzie także można było spotkać zawodników uczestniczących w mistrzostwach świata.
W niedzielę wieczorem wszyscy w świetnych humorach i pełni wrażeń  wrócili do domów.

Data publikacji 14.03.2014r.
Tekst i foto: SP Nr 1