logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
3 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. odbyły się drzwi otwarte dla dzieci rozpoczynających naukę w klasie I oraz w oddziałach zerowych. Licznie przybyłe dzieci wraz z rodzicami witali w progach szkoły uczniowie przebrani w kolorowe karnawałowe stroje. Zebranych gości przywitała także dyrektor Bożena Kulka, która przedstawiła program imprezy i zachęciła zebranych do wspólnej zabawy, bo to przecież „Karnawałowe Ostatki”.

Rozbrzmiała melodia poloneza i dzieci z klas III ruszyły do tańca. Ponadto, tańce zaprezentowały dzieci z oddziałów zerowych przygotowane przez wychowawczynie. Tematem spotkania był karnawał. Piękne wróżki zapraszały do tańca i wspólnej zabawy przybyłe do szkoły pięciolatki, a  nawet ich młodszych kolegów, którzy także włożyli na ten wyjątkowy dzień karnawałowe przebrania. Cała sala tańczyła w rytmie prawdziwych hitów ostatnich miesięcy. Uczniowie z ogromną radością prezentowali swe talenty: grali na gitarach i fletach, śpiewali, tańczyli.

Po głównej części artystycznej dzieci przeszły do klas na słodki poczęstunek i herbatę, natomiast ich rodzice mogli zapoznać się z przygotowaną dla nich prezentacją na temat szkoły oraz materiałem opracowanym przez MEN: „Mamo, Tato – szkoła dla Twojego Sześciolatka”. Rodzice mogli także porozmawiać z dyrekcją placówki, nauczycielami, oraz specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie. Pani dyrektor przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły i udzielała wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.

Dla dzieci przewidziano także moc innych atrakcji i niespodzianek, m. in. zajęcia rekreacyjno –  ruchowe, dyskotekę, piękne upominki; dzieci chętnie zwiedzały też szkołę i klasy, w których od września będą mogły się uczyć.

Szkoła Podstawowa Nr 1 to szkoła pełna bardzo utalentowanych dzieci, oraz nauczycieli gotowych te talenty odkrywać i rozwijać. Wszyscy przybyli goście z zachwytem oglądali program artystyczny, w którego przygotowanie włączyła się cała społeczność uczniowska oraz Grono Pedagogiczne, a także chętnie uczestniczyli w tańcu i śpiewach, które prezentowane były na tak wysokim, profesjonalnym poziomie.

Data publikacji 6.03.2014r.

Tekst i foto:  Maria Mazurowska, Lider Zespołu ds. Promocji SP Nr 1

         


Obejrzyj filmy z tego wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=6AGKyx280Ao

https://www.youtube.com/watch?v=odxlXzbShUo

http://www.youtube.com/watch?v=F1ollazB_7s&feature=youtu.be