logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
W miniony piątek, 28 lutego odbyły się  otwarte drzwi w Szkole Podstawowej Nr 3 im.K. Makuszyńskiego dla przyszłych uczniów rozpoczynających naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej. Dyrektor Arleta Szkudlarek powitała zebranych bardzo serdecznie i przedstawiła atrakcyjny program spotkania.

Prawdziwą niespodzianką okazał się spektakl grupy teatralnej, prowadzonej przez Katarzynę Mikołajczak.  Dzieci klas czwartych oraz starsi uczniowie wystąpili w przedstawieniu ,,Kot w butach”, do którego scenografię przygotowały panie: Agata Wyduba i Agnieszka Walczak-Gryska. Goście mogli podziwiać talent młodych aktorów, ich śpiew oraz kolorowe stroje.

Następnie wyświetlono prezentację, która powstała z okazji obchodów X-lecia nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego.

W tym dniu szkoła gościła również pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie. Joanna Rogowska-Sroka i Kinga Krawczyńska przedstawiły program ,,Dojrzałość szkolna”. Rodzice mieli możliwość skorzystania z rad i wskazówek związanych z oceną gotowości dzieci do podjęcia nauki w klasie pierwszej.

Następnie wyświetlono materiał MEN: ,,Mamo, Tato - szkoła dla Twojego Sześciolatka” oraz prezentację multimedialną dotyczącą placówki. Nauczycielki Katarzyna Walczak oraz Ewa Dubisz zwróciły uwagę na organizację nauczania, zajęcia dodatkowe, wycieczki szkolne oraz osiągnięcia dzieci. Wątpliwości naszych gości pomogła rozstrzygnąć pani dyrektor, która udzieliła odpowiedzi na wszystkie pytania. W trakcie spotkania można było wypić kawę, herbatę i poczęstować się ciastkiem.

Następnie odbyło się zwiedzanie szkoły. Rodzice przekonali się, że jest ona bezpieczna ze względu na monitoring oraz bogata w nowoczesne pomoce naukowe. Należy dodać, że po części artystycznej przygotowano dla dzieci zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe. Warsztaty te odbywały się pod opieką nauczycieli, którym pomagali harcerze oraz uczniowie.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe broszurki, zakładki oraz najnowsze wydanie gazetki szkolnej. To był wyjątkowy dzień, zwłaszcza dla dzieci.

Tekst i foto: Kinga Bura
Data publikacji 4.03.2014r.