logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

31 maja dzieci z miasta i gminy Koźmin Wielkopolski licznie uczestniczyły w imprezie zorganizowanej na obiektach sportowych przy ulicy Floriańskiej. Podczas pikniku ekologicznego pod hasłem „Pokochaj środowisko i chroń je” można było zapoznać się z zasadami segregacji odpadów, pooglądać śmieciarkę firmy EKO – CAR. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane przez Nadleśnictwo Piaski. Rozstrzygnęliśmy konkurs na pracę plastyczną „ Koźmiński park oczami mojej wyobraźni” oraz konkurs na makietę koźmińskiego parku.

Tematem pikniku była ekologia, środowisko, natura. W związku z tą tematyką, kilka tygodni temu dla dzieci został ogłoszony konkurs plastyczny „Koźmiński park oczami mojej wyobraźni” na który wpłynęły 94 prace. Jury w składzie: Andrzej Joachimiak, prezes Towarzystwa Miłośników Koźmina Wielkopolskiego, Mariola Malinowska, instruktor w Gminnym Zespole Instytucji Kultury i Elżbieta Rychlik, kierownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski dokonało oceny prac konkursowych, wyłoniło i nagrodziło laureatów.

Koźmiński park znalazł się w centrum uwagi organizatorów imprezy. Podczas pikniku, 8 zespołów, reprezentujących szkoły gminne budowało makiety Parku im. Powstańców Wielkopolskich. Wszystkie drużyny wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Po 1,5 godz. wytężonej pracy mogliśmy oglądać efekty pracy ekip szkolnych. W konkursie na makietę jury przyznało następujące nagrody: I nagrodę – SP w Mokronosie, II nagrodę – ZSP Borzęciczki i III nagrodę – SP Nr 3.


Piknik był zorganizowany przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG