logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

W piątkowe popołudnie, w koźmińskim parku przy bibliotece odbył się majowy piknik. W pięknej, majowej scenerii, koncertowała Koźmińska Orkiestra Dęta. Na scenie zaprezentował się także zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim, a także Maria Grzelak w scence kabaretowej.

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oraz Stowarzyszenie "Aktywny Koźmin Wielkopolski" zadbali o dorosłych i dzieci. Impreza odbyła się przy wsparciu Fundacji LOTTO im. H.Konopackiej, z której stowarzyszenie pozyskało grant.

Można było posłuchać muzyki na żywo, pośpiewać piosenki biesiadne, zapoznać się z nowościami czytelniczymi, porozmawiać o książkach, wypić kawę, zjeść smaczne ciasto i kanapki przygotowane przez panie z KGW Stara Obra i Borzęcice.

Dzieci nie mogły narzekać na nudę. Dobra wróżka i Myszka Mini zachęcały do wspólnej zabawy. Były bańki mydlane, malowanie twarzy, rysowanie laurek dla mamy. Dzieci chętnie wzięły udział w grze terenowej, której celem było poszukiwanie Złotej Książki.

Podczas pikniku, kierownik biblioteki Elżbieta Rychlik, wręczył podziękowania darczyńcom, którzy ofiarowali książki naszej placówce.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG