logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” w Krotoszynie  zaprasza panów - mieszkańców Powiatu Krotoszyńskiego powyżej 45-tego roku życia na nieodpłatne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego (prostaty) oraz dodatkowo chorób pozostałych organów układu moczowo-płciowego.

 

 

 W pakiecie przygotowanych dla adresatów projektu badań diagnostycznych znajdują się:
1.    pomiar stężenia PSA we krwi, którego rosnący poziom może wskazywać na zapalenie gruczołu krokowego, podrażnienie prostaty lub na proces nowotworowy,
2.    badanie usg jamy brzusznej, a badanie to pozwoli zobrazować gruczoł krokowy, ocenić jego stan i  ewentualne rozszerzanie się choroby, a także ocenić stan całego układu moczowo-płciowego (pęcherz moczowy i nerki),
3.    wizytę u specjalisty urologa, który przeprowadzi w razie potrzeby badanie per rectum i postawi ostateczną diagnozę.

Jeżeli zatem obserwujesz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, a Twój organizm wysyła pierwsze sygnały ostrzegawcze, tj. dające się zaobserwować trudności z oddawaniem moczu, osłabiony strumień moczu, ból i pieczenie przy oddawaniu moczu, skorzystaj z organizowanej akcji badań profilaktycznych. Objawy te świadczą bowiem o pojawiających się problemach z prostatą i powinny zmobilizować każdego pana w ramach troski o własne zdrowie do wizyty u specjalisty urologa.

Niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy badania zapewnia wszystkim chętnym w ramach projektu „SAM DECYDUJĘ O SOBIE” Stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” wspierane przez Powiat Krotoszyński, który współfinansuje akcję.

Badania będą prowadzone w Zakładzie Opieki Medycznej „CER-MEDIC” Sp. z o.o. w Krotoszynie przy ul. Przemysłowej 19. Ponieważ liczba badań jest ograniczona zgłoszenia osób zainteresowa-nych akcją będą przyjmowane pod nr tel. 663 430 330 codziennie od godz. 11.00 do godz. 14.00 począwszy od dnia 23 kwietnia 2018 roku. W dniu zgłoszenia każdy bezpośredni beneficjent projektu uzyska dalsze informacje co do trybu prowadzonych sukcesywnie badań.

Serdecznie zapraszamy. Skorzystaj z szansy oceny stanu swego zdrowia w objętym projektem zakresie.


2018-04-16