logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Październik to kolejny miesiąc aktywnie spędzony przez biegaczy z grupy Koźmin Biega. Grupa zawiązała się kilka miesięcy temu i utworzyła swoją stronę na portalu społecznościowym facebook. Biegacze wspólnie trenują i biorą udział w różnych  imprezach sportowych.
 
3 października członkowie KOŹMIN BIEGA brali udział w imprezie charytatywnej „ Bijemy Rekord dla Amelki” w Galerii Krotoszyńskiej, w której przy okazji zbierania funduszy rywalizowali biegacze i rowerzyści. Tym razem  rywalizacja odbywała się na bieżniach mechanicznych oraz rowerkach stacjonarnych.

11 października odbył się 16. PKO Poznań Maraton. Na linii startu stanęli biegacze z miasta i gminy Koźmin Wielkopolski: Jarosław Marciniak, Karol Jankowiak, Błażej Gawroński, Michał Włodarczyk, Ireneusz Kuzia oraz pochodzący z Koźmina Wielkopolskiego Maciej Koprowski. W barwach KOŹMIN BIEGA linię mety przekroczyli:
Karol Jankowiak 03:55:10
Błażej Gawroński 04:08:38
pozostali biegacze:
Maciej Koprowski 03:09:48
Michał Włodarczyk 03:15:07
Jarosław Marciniak 04:02:02
Ireneusz Kuzia 04:28:21

W 5. Mieszkowskim Biegu im. Generała Stanisława Taczaka w Mieszkowie,  18 października  w biegu głównym najsilniejszą, 10 osobową grupę biegaczy, reprezentowali koźminiacy, z której  8 osób biegło w barwach KOŹMIN BIEGA:  Marcin Wojtkowiak, Marek Pieniężny, Tomasz Piejko, Monika Piejko, Ewa Kuzia, Marcin Borowczyk, Karol Jankowiak, Jakub Stróżyk oraz Tomisław Balcerek  ( Drużyna Szpiku ) i Ireneusz Kuzia (Klub Miłośników Piłki Nożnej)
Koźminiacy stanęli na podium w kategoriach wiekowych:
I miejsce - Monika Piejko
II miejsce - Ewa Kuzia i Ireneusz Kuzia
III miejsce - Marcin Wojtkowiak
O podium otarł się Karol Jankowiak zajmując IV miejsce.
W kategorii osób niepełnosprawnych grupę KOŹMN BIEGA reprezentowali Marek Pieniężny i Tomasz Piejko,  którzy zajęli odpowiednio I i II miejsce. W biegach dla dzieci i młodzieży wystartowały dwie koźminianki: Paulina Stempniak oraz Katarzyna Wałęsa, które w swoich kategoriach wiekowych zajęły odpowiednio I i II miejsce.

Kolejny mocny akcent grupy KOŹMIN BIEGA to start w 53. Biegu Republiki Ostrowskiej w Ostrowie Wielkopolskim 25 października.  W barwach koźmińskiej grupy wystartowało 10 osób: Iwetta Andrzejewska, Paweł Pabich, Grzegorz Witczak, Arkadiusz Zmyślony, Karol Jankowiak, Marcin Wojtkowiak, Andrzej Dąbrowski, Kacper Maciejewski, Bartosz Goździela, Marek Pieniężny oraz Tomisław Balcerek (Drużyna Szpiku ) i Maciej Opielewicz ( AGK Koźmin Wlkp.)
Tak liczna reprezentacja umożliwiła zakwalifikowanie się do rywalizacji drużynowej, w której zajęliśmy 10  miejsce wśród profesjonalnych grup biegowych. Podczas zawodów w Ostrowie odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży, w których wystartowały dwie koźminianki Paulina Stempniak i Katarzyna Wałęsa . Paulina zajęła 3 miejsce w swoim biegu.

Indywidualnie członkowie grupy KOŹMIN BIEGA startowali także na biegach w Śremie oraz w Kaliszu w  35. Biegu  Ptolemeusza.

Grupa  KOŹMIN BIEGA zaprasza wszystkich chętnych na wspólne treningi na stadion miejski ( siłownia zewnętrzna ) we wtorki o godzinie 18:00 a także do śledzenia strony grupy na portalu społecznościowym pod adresem:  https://www.facebook.com/groups/956826034370149/

                     

Data publikacji 4.11.2015
Tekst i foto: Koźmin Biega