logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
14 października był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906-1907. Po raz trzynasty społeczność tej placówki obchodziła święto swojego patrona. W tym wyjątkowym dniu do grona braci uczniowskiej przyjęto 71 pierwszoklasistów. Nie zabrakło serdecznych życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Tradycyjnie świętowanie rozpoczęło się od wciągnięcia flag i zapalenia zniczy przy tablicy upamiętniającej bohaterów strajku dzieci koźmińskich. Następnie nauczyciele, dzieci i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy św. w kościele farnym.

Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia. Dyrektor Bożena Kulka powitała gości wśród których znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Przewodniczący Rady Miejskiej, a także autor hymny SP Nr 1. Na uroczystość licznie przybyli rodzice pierwszaków, którzy z ogromnym wzruszeniem obserwowali pierwsze szkolne występy swoich pociech. Pierwszaki „na szóstkę” zdały test przygotowany przez starszych kolegów. Mogły więc złożyć uroczyste ślubowanie, po którym dyrektor Bożena Kulka  pasowała każdego pierwszaka  na ucznia „Jedynki”.

Niespodzianką dla uczestników Święta Patrona był wspaniały występ ukraińskiego zespołu ZBRUCZ z Tarnopola. Już po raz trzeci zespół z Ukrainy wystąpił w Jedynce. Tym razem przed publicznością zaprezentowała się sekcja dziecięca we wspaniałych tańcach ludowych i aranżacjach baletowych, duet w pięknych dumkach ukraińskich i wirtuoz akordeonu.

Data publikacji
15.10.2015r.
Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz UMiG