logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Od 28 września do 2 października 34-osobowa grupa uczniów Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy pod opieką nauczycieli uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych w Drawieńskim Parku Narodowym. Nasze gimnazjum zakwalifikowało się udziału w projekcie „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”. Projekt jest realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i dofinansowany ze środków funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

Misja Przyroda to projekt, którego celem jest nauczenie młodych ludzi szacunku dla otaczającej ich przyrody. Koźmińska młodzież w czasie zielonej szkoły wcieliła się w rolę odkrywców i każdego dnia poznawała skarby przyrody.

Gimnazjaliści w terenie poznawali różne gatunki roślin i zwierząt, badali stan czystości jeziora, uczestniczyli w grach terenowych, ucząc się orientacji w terenie. Organizator zaplanował także wycieczki do Drawna i Tuczna. Młodzież była zakwaterowana w ośrodku "Pyrlandia" w Zatomiu. Koszty przejazdu i pobytu naszych uczniów na zielonej szkole w całości pokrywała Fundacja. Dla uczestników wyjazd był nieodpłatny.  

Nabór do ogólnopolskiego projektu "Misja Przyroda" odbył się na początku roku. W sumie samorządy zgłosiły 801 szkół. Gmina Koźmin Wielkopolski zgłosiła Gimnazjum im.Zjednoczonej Europy. Fundacja wybrała 140 grup, w tym 70  zespołów gimnazjalnych.

Data publikacji 2.10.2015r.
Tekst: af
Foto: Gimnazjum im.Zjednoczonej Europy