logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Najmłodsi biegacze, którzy stanęli na linii startu tegorocznej edycji Biegu Maćka, 26 września mieli niespełna 3 lata, a najstarszy zawodnik biegu - 74 lata. W 39. Biegu Maćka wystartowało ponad 700 młodych biegaczy. Po raz pierwszy w imprezie wzięły udział przedszkolaki: trzy-, cztero- i pięciolatki. Bieg główny ukończyło 125 dorosłych biegaczy. W tym roku organizator, Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp., zadbał o elektroniczny pomiar czasu w biegu głównym i inne nowości, które podniosły atrakcyjność zawodów. 

39. Bieg Maćka rozpoczął się bardzo uroczyście. Podczas imprezy Koźmiński Hufiec im.Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 zainaugurował rok obchodów 100-lecia harcerstwa na Ziemi Koźmińskiej. Na płycie boiska przy Zamku odbył się apel harcerski z udziałem koźmińskich harcerzy i wszystkich biegaczy. Następnie harcerze, którzy już od wielu lat pomagają przy organizacji biegu, udali się do swoich obowiązków, a sportowcy rozpoczęli swoje zmagania.

Młodzi zawodnicy startowali w różnych kategoriach wiekowych na różnych dystansach, a duch sportowy nie opuszczał nikogo. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy i najlepsi koźminiacy – puchary i nagrody rzeczowe.

Choć, Bieg Maćka to impreza mająca w swej bogatej tradycji zadanie promowania biegów dzieci i młodzieży, to jednak Gminny Ośrodek Sportu, wprowadził w tym roku zmiany podnoszące atrakcyjność biegu głównego dla dorosłych. Elektroniczne zgłoszenia i pomiar czasu, atrakcyjne pakiety startowe i nagrody, odlewane medale pamiątkowe – to tylko niektóre nowości.

W sumie bieg główny na dystansie 5 km ukończyło 125 zawodników. Gmina Koźmin Wielkopolski była reprezentowana przez  silną grupę KOŹMIN Biega i sportowców niezrzeszonych. Spośród koźminiaków najlepsi byli: Tomasz Miedziński, który w kategorii mężczyzn zajął 17 miejsce,  Monika Piejko ( 6 miejsce w kategorii kobiet) i Marek Pieniężny ( 1 miejsce w kategorii zawodników niepełnosprawnych).

W przyszłym roku jubileuszowy 40. Bieg Maćka.

Szczegółowe wyniki wkrótce na  http://www.goskozminwlkp.pl/

Data publikacji 28.09.2015r.
Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz