logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Już po raz piąty odbył się „Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej”. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Błoniu. Szkołę Podstawową nr 1 w Koźminie Wlkp. reprezentowały: Katarzyna Dzielicka oraz  Katarzyna Krzyżaniak , które jako jedyne nie tylko śpiewały, ale również grały na gitarach.

Konkurs dał możliwość zaprezentowania wokalnych, ale i językowych talentów młodzieży z powiatu krotoszyńskiego, która bardzo licznie przybyła do sali kina „Przedwiośnie”.
    
Komisja oceniała występy uczniów według oryginalności, zaangażowania na scenie staranności wykonania. Ważny był również wyraz artystyczny. W konkursie mogli wziąć udział tylko soliści, podzieleni na dwie kategorie wiekowe: I-III oraz IV-VI.

Szkołę Podstawową nr 1 w Koźminie Wlkp. reprezentowały: Katarzyna Dzielicka z klasy I b w utworze „Happy Birthday Sweet Sixteen” oraz Katarzyna Krzyżaniak z klasy VI b w  utworze „Everything has changed”, które jako jedyne nie tylko śpiewały, ale i grały na gitarach. Uczennice przygotowywały nauczycielki: Małgorzata Lewandowicz i Sylwia Gołąbek. Kasię Dzielicką od strony muzycznej przygotował Janusz Talaga.
    
Pomimo sporej konkurencji, obie dziewczyny swoim talentem wywalczyły sobie miejsce na podium:

Katarzyna Dzielicka zajęła II miejsce w kat. I-III,
Katarzyna Krzyżaniak III miejsce w kat.  IV-VI.

Tekst i foto: Sylwia Gołąbek