logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
ALICJA GAWROŃSKA W GRONIE NAJLEPSZYCH NAUCZYCIELI ROKU 2023!

10 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 21. Gala Konkursu Nauczyciel Roku. Konkurs organizuje Głos Nauczycielski. W gronie finalistów konkursu znalazła się Alicja Gawrońska, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej Nr 3 w Koźminie Wielkopolskim. Do konkursu koźmińska matematyczka została zgłoszona przez prezes ZNP, oddział Koźmin Wlkp. Beatę Adamiak.

Alicja Gawrońska w sposób innowacyjny uczy matematyki. Bierze udział w programie eTwinning, a jej projekty nagradzane są Krajowymi i Europejskimi Odznakami Jakości. Realizuje innowacje pedagogiczne, m.in.: "Matematyka Innego Wymiaru", "Praca z uczniem uzdolnionym matematycznie", projekt "Uniwersytet Dzieci w Klasie". Od kilku lat prowadzi dla uczniów z całej Polski zajęcia on-line Kółko Logicznego Myślenia, działające przy Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM (Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej). Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, prowadzi rady szkoleniowe, warsztaty.

Alicja Gawrońska jest nauczycielką wyjątkową, cenioną w szkole i środowisku lokalnym. Cieszy się autorytetem wśród obecnych i dawnych uczniów, ich rodziców i współpracowników.

Gratulujemy ogromnego sukcesu - tylko wyjątkowi nauczycieli zostają finalistami konkursu "Nauczyciel Roku".

Tekst: Izabela Stanisławska, SP 3