logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

Gmina Koźmin Wielkopolski została uhonorowana nagrodą  "Wielkopolski Kwiat Recyklingu". 12 grudnia burmistrz Maciej Bratborski odebrał statuetkę "Wielkopolski Kwiat Recyklingu" dla naszej gminy z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, podczas uroczystej gali na Kongresie ENVICON we Wrocławiu.

Ta nagroda - przyznawana w Konkursie "Aktywni w Wielkopolsce" - to wyróżnienie dla gmin w Wielkopolsce, które podejmują efektywne działania w obszarze gospodarowania odpadami, w tym również w dziedzinie sprawozdawczości.

Gmina Koźmin Wielkopolski została wytypowana do nagrody przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na podstawie weryfikacji składanych przez burmistrza sprawozdań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi za rok 2022. W pierwszym etapie konkursu do nagrody zostało wytypowanych 5 kandydatów.  W drugim etapie,  we wrześniu,  pracownicy UMWW przeprowadził wizję terenową w Punkcie Selektywnej Zbiórki Opadów w Koźminie Wielkopolskim. Te prowadzone wzorowo - zdaniem oceniających - działania zadecydowały o uhonorowaniu Koźmina Wielkopolskiego główną nagrodą. Równorzędną nagrodę otrzymała Gmina Rozdrażew.

Relacja z gali

Fot: portalkomunalny.pl, AFUMiG