logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Wolontariusze pozują na tle sceny

Koźmin Wielkopolski zagrał  z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Precyzyjnie przygotowywany od wielu miesięcy  32. Finał WOŚP w naszym mieście,  gminie i gminie Rozdrażew  zaskoczył  wszystkich, zarówno organizatorów, jak i uczestników imprezy. Kwoty uzyskane z licytacji przedmiotów i gadżetów przyprawiały o zawrót głowy. Jak każdego roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się gadżety WOŚP. Koźmiński sztab - jako jeden z niewielu w Polsce - otrzymał do licytacji złote serduszko WOŚP , które poszło za 46.000,00 zł i złotą kartę telefoniczna WOŚP, którą zlicytowano za 16.000,00 zł. Z licytacji koźmińskiego złotego serduszka pozyskano  20.700,00 zł.   W sumie zebraliśmy  235.807,25 zł. To aż o ponad 80 tysięcy więcej, niż w roku ubiegłym. W tym roku hasłem przewodnim były "Płuca po pandemii".

Nie byłoby takiego wyniku, gdyby nie ciężka, kreatywna  praca Koźmińskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego szefem był w tym roku Mateusz Maleszka. Sztab tworzą harcerze Hufca ZHP im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej. Do sukcesu przyczynili się wolontariusze, którzy od wczesnych godzin porannych kwestowali na ulicach Koźmina , Rozdrażewa, Borzęciczek, Wałkowa i Mokronosa. W tym roku zgłosiło się ich 130. 

Program tegorocznego finału w naszym mieście obfitował w wiele wydarzeń i imprez towarzyszących. Wielu przedsiębiorców, grupy działające w naszym środowisku, stowarzyszenia , pasjonaci, restauratorzy  dołożyli swoją cegiełkę  do tego, by orkiestrowe granie było atrakcyjne i barwne. Akcja poboru krwi, gra samochodowa, otwarte zawody strzelania do Kura oraz do tarczy okolicznościowej,  pokaz strażacki, turniej piłki nożnej,  kiermasz ciast Kół Gospodyń Wiejskich, występy dzieci, wykład o zdrowym odżywianiu, stand-up Pawła Chałupki,  Bieg „Policz się z Cukrzycą” - to tylko niektóre imprezy 32.Finału WOŚP.

Sztab uruchomił koźmińską telewizję WOŚP, która przez całą niedzielę  prowadziła transmisję na żywo z różnych  miejsc w Koźminie Wielkopolskim i imprez, w których grała orkiestra. W zaaranżowanym na studio telewizyjne pomieszczeniu harcówki przy ul.Floriańskiej, wolontariusze przeprowadzali wywiady z zaproszonymi gośćmi. Ekipy z kamerami pracowały w terenie. To wszystko układało się w atrakcyjny całodzienny program.  Było to  wyjątkowe przedsięwzięcie, zrealizowane przez wolontariuszy i przyjaciół Koźmińskiego Sztabu WOŚP przy wsparciu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. 

 

Więcej 

https://www.facebook.com/media/set?vanity=WOSPKozminWlkp&set=a.769546218542168

https://www.facebook.com/media/set?vanity=WOSPKozminWlkp&set=a.768725695290887

 

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

Foto: Szymon Sikora, Kasia Urbaniak