logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
W dniach od 9 do 24 marca w hiszpańskim Los Alcazares odbyły się otwarte Mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie Formuła Kite, w której od kilku lat Koźmin Wielkopolski z dumą reprezentuje Julia Damasiewicz.
 
Były to pierwsze duże regaty od zeszłorocznych mistrzostw Europy, które odbyły się pod koniec września w angielskim Portsmouth. Dla Julii okres zimowy był bardzo intensywny, bo poza zgrupowaniami w Tarifie i na Wyspach Kanaryjskich, startowała też w cyklu Pucharu Świata KiteFoil World Series, który zakończyła na drugim miejscu, a tegoroczne Mistrzostwa Europy stanowiły swego rodzaju sprawdzian po przepracowanej zimie i dały informację, nad czym jeszcze trzeba popracować.
 
Regaty w Los Alcazares były bardzo mocno obsadzone – na starcie stawiło się 137 zawodników z 39 krajów. Julia początkowo pływała bardzo dobrze plasując się w pierwszej dziesiątce w wyścigach kwalifikacyjnych. W serii medalowej popełniła jednak kilka błędów i ostatecznie ukończyła regaty na 14 miejscu wśród Europejek (17 w klasyfikacji ogólnej). W kategorii wiekowej do lat 21 wśród Europejek była najlepsza. Niestety w kategorii młodzieżowej medale nie były przyznawane. Jednocześnie warto podkreślić, że Julia jest najwyżej sklasyfikowaną Polką.
 
Teraz tylko kilka dni regeneracji bo już na początku kwietnia wyjazd do Hyres, gdzie Julia będzie przygotowywać się do regat Semaine Olympique Française, które odbędą się pod koniec miesiąca. Będzie to ostatnia szansa na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej dla Polski. 
 
 

Tekst i foto: SWMTS