logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

27.01.2024 r. Strzelanie WOŚP

Z inicjatywy Sławomira Minty zorganizowano dodatkowe strzelanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Strzelanie nadzorował Wiesław Chiliński, sędzia klasy państwowej PZSS, który także przeprowadził główną konkurencję.

Dla zwycięzców Bractwo otrzymało dyplomy z podpisem Jerzego Owsiaka. Okolicznościowe statuetki wykonał Adam Krzywonos.

Tarcza Okolicznościowa - z finałem, w którym o zwycięstwie decydowała głębokość oddanego strzału: I m. – Jacek Gawroński, II m. – Grzegorz Bolt, III m. Adam Krzywonos

Kur - strzelanie otwarte, polegało na zastrzeleniu statuetki kura przez osoby strzelające w kolejności wpisania na listę startową:

I m. – Daniel Mocydlarz

II m. – Michał Stawowy

III m. – Mikołaj Jakubiak


Wpisowe ze strzelania do Kura zostało w całości trafiło do puszki WOŚP (ponad 3000 zł). Zdecydowano, że strzelanie zostanie powtórzone w następnym roku.

 

6.01.2024 r. przedstawiciele Bractwa uczestniczyli w Spotkaniu Opłatkowym Bractw Diecezji Kaliskiej, które w bieżącym roku odbyło się w Żerkowie.  Oficjalnie zaproszono biskupa Damiana Bryla oraz bractwa kurkowe na spotkanie opłatkowe w dniu 6 stycznia 2025 r. w Koźminie Wlkp. Spotkanie odbywa się od około 20 lat i co roku organizuje je inne Bractwo Kurkowe. Poprzednie Spotkanie w Koźminie Wlkp. odbyło się w dniu 6 stycznia 2009 r.  W ramach spotkania przewidziano w godzinach popołudniowych mszę św. w kościele farnym.