logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

W miniony weekend Koźmin Wielkopolski stał się centrum kulturalnym na mapie powiatu krotoszyńskiego, przyciągając tłumy mieszkańców i gości na Dni Koźmina.

Obchody  święta miasta rozpoczęły się 31 maja o godzinie 18:00 występem zespołu SAD SMILES. Ich rockowe brzmienia rozgrzały publiczność, która zgromadziła się przed sceną.  Następnie wystąpił zespół INSIDE, który kontynuował rockową atmosferę, dostarczając niezapomnianych doznań muzycznych. Około godziny 21:00 na scenę wkroczyła gwiazda wieczoru Kubańczyk, który swoją charyzmą i muzyką porwał tłumy.  Po jego koncercie, zabawa trwała dalej dzięki DJ HAKAN FAT BEAT oraz DJs TEAM. Ich sety taneczne utrzymały wesołą atmosferę do późnych godzin nocnych.

Drugi dzień rozpoczął się o 17:00 warsztatami pod hasłem "Koźmin Miastem Kwiatów". Rodziny z dziećmi mogły wspólnie malować przy sztalugach, uczestniczyć w słodkim konkursie i cieszyć się kreatywnym czasem spędzonym razem. Następnie na scenie pojawiła się Wesoła Załoga Janusza – koźmiński, dziecięcy zespół instrumentalno-wokalny. Ich pełen entuzjazmu występ wprowadził wszystkich w radosny nastrój. Kolejnym punktem programu był koncert zespołu RNG, który zaprezentował covery znanych utworów, dostarczając publiczności wiele emocji i wspomnień. Wieczorem scena należała do zespołu TOPKY, który zachwycił publiczność swoim disco-polowym brzmieniem. Około 21:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Lanberry. Jej dynamiczny występ był doskonałym zwieńczeniem kolejnego dnia Dni Koźmina.

Niedzielny program dni miasta uległ zmianie, ze względu na złe warunki pogodowe. Świętowanie rozpoczęło się programem dla dzieci  pt."Podróże stwora Głodomora", a następnie kolejno na scenę wyszli: Góral z gwiazdami i Piersi z jubileuszowym programem 40-lecia.Koncert gwiazdy zakończył dni miasta z wielkim hukiem, pozostawiając uczestników z niezapomnianymi wspomnieniami.

Dni Koźmina to trzy dni pełne muzyki, radości i wspaniałej zabawy. Występy artystów, zarówno lokalnych, jak i gwiazd, dostarczyły niezapomnianych emocji, a różnorodność atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wspaniałą atmosferę, mimo deszczowej pogody.

 

Tekst i foto: Zuzanna Misiak UMiG

Foto: Szymon Sikora, Łukasz Cichy