logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

6 czerwca oficjalnie otwarto nowo wyremontowaną poradnię ginekologiczno-położniczą w koźmińskim szpitalu przy ul.Stęszewskiego. To wspólne dzieło Powiatu Krotoszyńskiego, Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. W symbolicznym otwarciu poradni po remoncie uczestniczyli:  Paweł Radojewski - Starosta Krotoszyński i jego zastępca Stanisław Szczotka, Marcin Leśniak - zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Krotoszyńskiego, Maciej Bratborski - Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, Karol Jankowiak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Koźminie Wiekopolskim oraz Beata Maj - dyrektor SP ZOZ w Krotoszynie. 

W ramach gruntownej modenizacji wyremontowany został: gabinet, przebieralnia,toaleta dla pacjentek oraz pomieszczenie rejestracji.  Zakres prac objął m.in.: wymianę instalacji elektrycznej, przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, ułożenie gładzi gipsowej oraz malowanie wszystkich pomieszczeń, położenie nowych płytek ściennych i podłogowych, montaż nowej armatury, drzwi i grzejników. Nowo wyremontowana przestrzeń spełnia wszystkie standardy nowoczesnego gabitetu ginekologiczno-położniczego i jest przyjazna dla pacjentek.Przeprowadzony remont został sfinansowany z budżetu miasta i gminy Koźmin Wielkopolski. Samorząd koźmiński przekazał ponad 115 tys.zł na odnowienie pomieszczeń oraz ponad 15 tys. zł na zakup specjalistycznego fotela ginekologicznego do badania pacjentek.

SPZOZ Krotoszyn wyposażył nową poradnię w nowoczesny aparat USG oraz zatrudnił dodatkowego lekarza. Koźminianka doktor Agata Siejak to absolwentka wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Obecnie jest lekarzem rezydentem w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii w Szpitalu Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu.

- W swojej pracy staram się podchodzić do pacjentek holistycznie, kierując się zasadami medycyny opartej na faktach (EBM). Na co dzień zajmuję się diagnostyką ginekologiczno-położniczą, poradnictwem antykoncepcyjnym, prowadzeniem ciąży, wykonuję USG ginekologiczne i położnicze, posiadam w tym zakresie odpowiednie certyfikaty. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, uczestniczę regularnie w kursach, szkoleniach, konferencjach- mówi doktor Agata Siejak.

Podczas krótkiej uroczystości otwarcia poradni położniczo-ginekologicznej wszyscy samorządowcy i dyrektor szpitala podkreślali, że dobra współpraca przyniosła wymierne efekty, które będą służyć mieszkankom naszej gminy.   

-Wspólnie z samorządem powiatu krotoszyńskiego i dyrekcją SPZOZ przy aktywnym udziale radnego Karola Jankowiaka od dawna zabiegaliśmy o zwiększenie zakresu usług i poprawę warunków pracy poradni ginekologiczno- polożniczej w Koźminie Wielkopolski, by pacjentki mogły korzystać z opieki na najwyższym poziomie. Bardzo się cieszę, że wspólnymi siłami, przy dobrej współpracy udało nam się tego dokonać - mówi burmistrz Maciej Bratborski.

To nie pierwszy raz, kiedy burmistrz i samorząd koźmiński wsparli działalność SPZOZ Krotoszyn. W minionych latach w budynku szpitala, który jest własnością gminy Koźmin Wielkopolski,  przeprowadzono liczne remonty m.in. łazienek dla pacjentów, pomieszczenia socjalnego z węzłem sanitarnym, pomieszczeń Zespołu Ratownictwa Medycznego. Zmodernizowano również otoczenie szpitala - powiększono parking i wyremontowano chodniki na ul. Stęszewskiego i utworzono przejście dla pieszych przy szpitalu. W sumie na te działania, w ostatnich latach wydatkowano z gminnej kasy około 500 tys.zł.

 

Tekst i foto: AFUMiG