logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowni mieszkańcy bloków przy ul. Kopernika, ul. Zawadzkiego oraz ul. Tysiąclecia!

Organizatorzy „XIV Koźmińskiego Maratonu Rowerowego”  pragną poinformować, że w niedzielę, 16 czerwca 2024 r. w godzinach 7:30 – 15:00  wystąpi wzmożony ruch osób jadących na rowerach oraz o możliwość powstania czasowych utrudnień poruszania się po drogach, na których odbywać się będzie impreza z udziałem grupy ok. 300 rowerzystów.

Kierowców pojazdów mechanicznych poruszających się drogami wymienionymi poniżej, prosimy o zachowanie SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI podczas wykonywania manewrów parkowania, wyprzedzania i mijania grup uczestników, którzy będą poruszać się w ruchu otwartym.

W czasie przejazdu przewiduje się zabezpieczenie skrzyżowań przez strażaków OSP  w Koźminie Wlkp. oraz użycie wozów strażackich i ambulansu strażackiego z zabezpieczeniem udzielania pierwszej pomocy.

Kierujących prosimy o szczególną ostrożność w okolicach startu i mety ul. Kopernika, ul. Zawadzkiego, ul. Węckiego, skrzyżowania ulic Poznańskiej, Łącznej, ks. Goja.

Z uwagi na usytuowanie STARTU-METY w okolicach zatoki przystanku autobusowego, przy ul. Kopernika, odcinek ten będzie czasowo wyłączony z ruchu dla pojazdów mechanicznych  w godz. 7:30-15:00.

RUCHEM KIEROWAĆ BĘDĄ UPRAWNIENI DO TEGO STRAŻACY OSP W KOŹMINIE WLKP.

W CELU ODPOWIEDNIEGO PRZYGOTOWANIA TEGO ODCINKA ULICY NA POTRZEBY MARATONU ORAZ UNIKNIĘCIA NIEPOŻĄDANYCH ZDARZEŃ, USZKODZEŃ, ZADRAPAŃ ITP. POJAZDÓW TAM ZOSTAWIANYCH. BARDZO PROSIMY NIE PARKOWAĆ SAMOCHODÓW W TYCH MIEJSCACH  z soboty (15.06.2024) na niedzielę (16.06.2024) oraz w niedzielę (16.06.2024) do godziny 15:00.

W tym czasie mieszkańcy ww. budynków swoje samochody będą mogli zaparkować na terenie
SP nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. wjazd na teren parkingu drogą gruntową od strony ul. Kopernika.

Start godz.8:00 sprzed SP nr 3 im K. Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. ul. Kopernika 1,

Planowany koniec przejazdu i zamknięcie imprezy godz. 15:00 .

ZA POWSTAŁE UTRUDNIENIA Z GÓRY PRZEPRASZAMY I LICZYMY  NA ZROZUMIENIE I WYROZUMIAŁOŚĆ !

Organizatorzy
Członkowie AGK Koźmin Wlkp.
oraz GOS Koźmin Wlkp.

Plan sytuacyjny czasowego wyłączenia części ul. Kopernika

schemat   organizacji ruchu ul. Kopernika 2024