logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Julia Kaźmierczak z Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. będzie reprezentować rejon kaliski w finale wojewódzkim XXV Konkursu Recytatorskiego w Poznaniu.
12 lutego 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. K. Makuszyńskiego odbył się XXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski etap miejsko- gminny. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Starej Obry, Mokronosa, Borzęciczek i z Szkoły Podstawowej nr 3 z Koźmina.
Komisja w składzie: Maria Lewandowicz – przewodnicząca komisji, Jolanta Cyunczyk i Elżbieta Rychlik do następnego etapu w kategorii klas I – III zakwalifikowała uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego; Julię Kaźmierczak i Klaudię Konieczną. Obie dziewczynki są uczennicami klasy III. Przygotowywała je Beata Minta.

W kategorii klas IV – VI do etapu rejonowego przeszły również dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 3, Agata Idkowiak, uczenica klasy V, przygotowana przez Stefanię Ignasiak i Michalina Maleszka, uczennica klasy VI, przygotowana przez Katarzynę Mikołajczak.

W dniach od 29 – 30 marca w Ostrowie Wlkp. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe tegoż konkursu. Nasze uczennice zaprezentowały się wspaniale. W kategorii klas I – III komisja z 53 recytujących wybrała 3 laureatów. Wśród nich znalazła się Julia Kaźmierczak i to ona będzie reprezentowała rejon kaliski w finale wojewódzkim w Poznaniu. Natomiast w kategorii klas IV – VI swoje recytacje zaprezentowało 50 uczestników, Agata Idkowiak i Michalina Maleszka otrzymały wyróżnienie. Śmiało można powtórzyć za przewodniczącym komisji: „Koźmin górą.”

Gratulujemy zwycięzcom, a za Julkę trzymamy kciuki.


Katarzyna Mikołajczak