logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
W czwartek, 11 lutego uroczyście otwarto oddział rehabilitacyjny z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej w koźmińskim szpitalu. Modernizacja pomieszczeń w „dużym” szpitalu kosztowała prawie 500 tys.zł, z czego za ponad 300 tys.zł zakupiono nowoczesny sprzęt i aparaturę. Oddział posiada 45 łóżek. Jego ordynatorem jest lek. Iwona Polak, a jej zastępcą lek. Jarosław Maleszka.


Uroczyste otwarcie zainaugurowała msza św. odprawiona dla chorych i personelu medycznego przez biskupa Teofila Wilskiego w przyszpitalnej kaplicy. Następnie wszyscy goście, a byli wśród nich: duchowni, starosta Leszek Kulka, radni powiatowi, burmistrz Maciej Bratborski, wiceburmistrz Jarosław Ratajczak, radni miejscy, pracownicy SP ZOZ w Krotoszynie, zgromadzili się w jednej z sal szpitalnych, gdzie Paweł Jakubek, dyrektor szpitala powiatowego w Krotoszynie podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia tego oddziału.

Ordynator Iwona Polak przygotowała krótką prezentację na temat funkcjonowania nowego oddziału. Oferta leczenia na oddziale rehabilitacyjnym jest skierowana do pacjentów: ze schorzeniami neurologicznymi, po udarach mózgu i urazach, z porażeniami i niedowładami kończyn, po zabiegach neurologicznych, po operacjach ortopedycznych, ze zmianami w układzie ruchu, będących skutkiem chorób reumatycznych itp. Leczenie jest finansowane z pieniędzy Narodowego Funduszu Zdrowia, a skierowanie na oddział wydaje oczywiście lekarz specjalista.

Na oddziale jest zatrudnionych 3 lekarzy, 24 pielęgniarki, 1 psycholog, 1 logopeda, 6 fizjoterapeutów, 1 pomocnik osoby niepełnosprawnej i 3 salowe. Szpital posiada sale gimnastyczne, gabinet hydroterapii, logopedii i fizykoterapii. Kupno sprzętu na oddział wsparł Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 45 tys.zł.

Tekst i foto: A. Szymańska