logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Wiele ciepłych słów o Koźmińskiej Mleczarni, ludziach tam pracujących oraz produktach można usłyszeć było podczas obchodów 120-lecia jej istnienia. Jubileusz rozpoczął się od przemarszu zaproszonych gości sprzed mleczarni do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim, gdzie odbyły się główne uroczystości. Pochód prowadziła Orkiestra Dęta OSP z Iwanowic.

W jubileuszowych uroczystościach wzięli udział rolnicy, byli i obecni pracownicy firmy, partnerzy biznesowi oraz klienci. Obecny był również wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia i przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Koźmina Wielkopolskiego - Maciejem Bratborskim. Po powitaniu gości historię mleczarni, jej największe sukcesy przypomniał Zenon Choja, prezes OSM Kalisz. Prezes specjalne podziękowania skierował do: Mariana Walczaka i Witolda Patoki, za to, że w kwietniu 2002 roku zwrócili się do OSM Kalisz o pomoc w dalszym, prawidłowym funkcjonowaniu mleczarni. Wtedy to nastąpiło przejęcie koźmińskiej spółdzielni przez Kalisz.
Goście w swoich wystąpieniach przy okazji składania życzeń namawiali do tego, by dbać o koźmińską i kaliską mleczarnię, kupować jej produkty, a tym samym wspierać rozwój i dawać miejsca pracy. Lista gości, którzy na ręce prezesa Choi i członków zarządu składali życzenia była bardzo długa. Dla OSM Kalisz i samego prezesa Choi spotkanie w Koźminie było podwójną okazją do świętowania. Szef firmy obchodził bowiem 55-lecie współpracy ze spółdzielnią, za co otrzymał gratulacje i upominki w tym od wicewojewody. Przemysław Pacia wręczył też odznaczenia państwowe najbardziej zasłużonym pracownikom spółdzielni. Było więc miło i uroczyście, jak na jubileusz przystało.
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kaliszu produkuje szeroką gamę produktów mleczarskich. Oferuje kefiry, jogurty, sery, twarogi i wiele innych. Produkty mają uznaną markę na rynku.

Tekst i Foto: Hanna Banaszak