logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
W niedzielę 22 maja, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się IV Wystawa Koni Wielkopolskich i Szlachetnej Półkrwi. Sprzyjająca aura, wspaniałe konie, kuce i zaprzęgi przyciągnęły na tereny wokół Zamku rzesze ludzi: tych starszych i tych najmłodszych. Organizatorami imprezy byli: dyrektorzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim  - Andrzej Joachimiak i Wojciech Łukomski (pomysłodawca tej wystawy) oraz burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski - Maciej Bratborski.


Uroczystość rozpoczęła się od występów artystycznych młodzieży - uczniów popularnego "Zamku". Następnie hodowcy prezentowali najlepsze konie z własnej hodowli, po czym odbyły się konkursy: sprawnościowy i ujeżdżania. Niecodzienną atrakcją dla mieszkańców był przejazd koni i zaprzęgów ulicami miasta. Na koniec nagrody hodowcom wyróżnionych koni wręczali: dyrektor ZSP - Andrzej Joachimiak, burmistrz - Maciej Bratborski i przewodniczący Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolskim - Justyn Zaradniak.

Wyróżnione konie:
I miejsce klacz Cezusa - właściciel Marcin Witek z Krotoszyna
II miejsce klacz Czena - właściciel Mieczysław Wilczyński
III miejsce klacz Irlandia - właściciel Bernard Karpiński z Bułakowa


Konkurs sprawnościowy:
I miejsce - Maksymilian Kapała Gościejew-Paniwola (uczeń ZSP w Koźminie Wielkopolskim)
II miejsce - Grzegorz Czajka z Grębowa
III miejsce - Dawid Dolata z Orli


Ocena zaprzęgów:
Wszystkie trzy miejsca zajęły zaprzęgi Bernarda Karpińskiego z Bułakowa

Specjalne nagrody w postaci obrazów ufundowane przez Wojciech Łukomskiego otrzymali: Karol Śląski i Maksymilian Kapała. Ponadto nagrodę otrzymała także najpiękniejsza Amazonka - została nią Izabela Żyto.

Tekst i foto: Hanna Banaszak