logo kozmin
Unia EuropejskaElektroniczna Skrzynka PodawczaBiuletyn Informacji Publicznej
Słowa te, wypowiadane przez Wielkiego Jana Pawła II witają wchodzących do szkoły w niewielkiej miejscowości o nazwie Zagłoba w gminie Wilków na Lubelszczyźnie. Jest to wieś, która – jak większość okolicznych została dotknięta powodzią. Włączając się w akcję organizowaną przez Siostry Elżbietanki, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich, 1906 - 1907 zbierali dla powodzian odzież zimową i maskotki, dla naszych rówieśników. Do akcji włączyły się także dzieci ze szkoły w Galewie.
Dary zostały dołączone do wielkiego transportu i przewiezione, 3 grudnia do gminy Wilków. Tam przekazane dla dzieci w miejscowościach Rogów i Zagłoba.

Cieszymy się, że przed Świętami Bożego Narodzenia mogliśmy choć chwilę przywołać uśmiech na twarzach naszych rówieśników.

Jak wielką niespodzianką, a może większym obdarowaniem były jabłka, które przekazali nam mieszkańcy Zagłoby. Krojone, dzielone na małe cząstki jakby opłatek w naszych rękach. Smakowane…i…zachwyt, że przepyszne, bo sercem ofiarowane.

 Tekst i foto: siostra Flawiana